П`ятниця, 09.12.2022, 01:42
Вітаю Вас Гость | RSS
          ПЕРЕМИШЛЯНЩИНА
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
        tr>
Кнопка

peremushlyanu.at.ua

peremushlyanu.at.ua
Головна » 2009 » Червень » 10 » Туристичні принади Перемишлянського краю
Туристичні принади Перемишлянського краю
16:53

Святоуспенська Унівська Лавра

Середньовічний замок у с.Свірж

Оздоровчий табір "Дружба"

Оздоровча база "Узлісся"


Святоуспенська Унівська Лавра

Пример изображения


УнівськиПример изображенияй   монастир є одним із найдавніших   осередків культури та духовності. Чернече життя у цій місцевості бере початок з XIII ст.
У ХУІ ст. Монастир зазнав спустошливого нападу татар, які зруйнували культові, житлові, господарські та оборонні споруди. Проте період занепаду не був тривалим. Уже в другій половині ХУІ ст. Олександр Ванько Лагодовський відбудував монастир. Давній переказ розповідає про ці події: шляхтичеві Лагодовському, який занедужав на ноги, з'явилася у сні Пресвята Богородиця вказала на місце, де він може зцілитися. Це було джерело, яке струменіло біля зруйнованого монастиря. З подяки за чудесне оздоровлення шляхтич відродив храм та обитель. Ця унікальна церква та монаші келії збереглися до наших днів.
Унівський Монастир-фортеця - це не тільки один з найцікавіших архітектурних ансамблів України, але й пам'ятка історії, вогнище культури та просвітництва. Розташований він на околиці с.Унів Перемишлянського району, Львівської області, у мальовничій місцевості, оточеній лісистими горами.
Нинішній архітектурний ансамбль Унівського монастиря складається з монастирських будівель та Успенської церкви. Найціннішою пам'яткою ансамблю є церква Успенія Богородиці, яка датується ХУІ ст.
У 1904-1905 рр. Проведена реставрація церкви під керівництвом архітектора Івана Левинського. Існуючий фресковий живопис на стінах церкви виконали у 1930-х роках художники Юленаній Мокрицький та Дем'ян Горняткевич.
У 1992 р. розпочалися реставраційні роботи біля церкви Успенія Богородиці. Заплановано провести повну реставрацію монастиря з поверненням йому колишнього виду і функцій.
Сьогодні Унівську Лавру відвідують тисячі прочан. Вони приходять до цього духовного джерела Божої благодаті з вірою і надією, приносячи Господу щиросердні молитви про поміч і заступництво Богоматері. З особливим упованням вірні почитають Унівську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці, яка прославлена у віках багатьма чудами.
Прочани у святій сповіді каяттям очищують свої серця, п'ють із цілющого джерела та омиваються його водою, що проганяє всяку скверну. Душевний спокій дарує Господь за посередництвом померлих отців і братів тим, які приходять молитися на могилах монашого цвинтаря.
Найбільші прощі в Лаврі відбуваються двічі на рік: молодіжна проща у травні, та на храмовий празник Успенія Пресвятої Богородиці ( 28 серпня ). Унів віддавна славиться цими відпустами, на які збираються від 2 до 14 тис. прочан. Особливо людно тут 28 серпня, в цей день люди сходяться помолитися місцевій святині - чудотворній іконі Унівської Матері Божої. Одночасно приїжджають оздоровитися цілющою водою з джерела: яке знаходиться тут же , під монастирськими мурами. Вода з джерела тече попід фортечний мур до криниці, над якою стоїть каплиця, а в ній вміщена статуя Богородиці. В день Успенія Пресвятої Богородиці до цього цілющого джерела припадають спраглими устами тисячі віруючих, щоб зцілитися не тільки фізично але й духовно.
На сьогоднішній день у Святоуспенській Лаврі налічується 35 монахів -студитів, які утримують сиротинець, ведуть господарську діяльність: займаються пасічництвом, відгодівлею худоби, рільництвом для власних потреб.
Доба у монастирі поділена на три рівні частини: молитва, праця та відпочинок. Згідно з давньою чернечою традицією, монахи моляться повне Церковне правило, тобто вечірню, Повечер'є, Полуношницю, Утренню, Літургію та Часи.
Кожен чернець працює згідно зі своїми обдаруваннями чи то як столяр, різьбяр, іконописець, кравець або науковець. Але проте це, кожен повинен трудитися так, аби своїм заробітком міг утримати себе й поділитися з тими , хто потребує помочі.

Свірзький  замок

         Пример изображенияОсобливу увагу заслуговує колишнє містечко, а тепер село – Свірж, де зберігся замок ХУст.(який неодноразово перебудовувався)
         Уперше с.Свірж згадується 2 жовтня 1427 року, коли тут перебував польський король Владислав ІІ. Друга згадка про  Свірж зафіксована через 16 років – у 1443 році.
          22 вересня 1449 р. встановлюється межа між містом Свірж і селом Свірж. Це перша згадка, що було і місто і село Свірж. Формально розмежування  існувало до Першої світової війни, а після війни село і місто починають зливатися. З 1939 року про місто Свірж вже не згадується. На даний час тільки центральну частину села в народі називають містом.
        Пример изображенияВ 1481 році у Свіржі заснована римо–католицька парафія братами Андрієм та Мартіном Сьвірскіх, дідичами міста. Крім українців тут жили поляки і, як оплот полонізації, тут був збудований костьол ще у ХІУ ст.. У 1541 році деревяна будова костьолу розвалилася і було споруджено мурований костьол у стилі ренесансу, що зберігся до наших днів і є пам’яткою архітектури.
        До початку ХУІ ст.. в документах часто згадується прізвище Мартина Романовського, власника Свіржа. Про господарство і економічне становище Свіжа по не значних історичних документах багато сказати не можна. Відомо лише, що воно належало до типових містечок  тогочасної Львівської землі і на початок ХУІ ст. мало водяний млин та корчму з пивоварнею. Тут влаштовувалися ярмарки і базари. Завдяки наявності в околицях Свіжа високоякісної глини, тут розвивалося гончарство, у місті було кілька крамниць.
         У 1578 році Свірж з трьома ланами землі належав Христофору Свірзькому . У 1648 році село і місто було власністю подільського хорунжого магната Олександра Цетнера. У той час  містечко вже мало міцний замок.
        Про  замок, як маєток шляхтичів Свірзьких, згадується вже у ХУІ ст.. Однак  існуюча будова  належить до того часу, коли замок став  власністю  Олександра Цетнера. О. Центнер був одружений з Ганною Замойською. І тому над брамою фортеці встановлені їхні  родинні герби.
         Замок розташований на північний схід від села, його площа має неправильну чотирикутну форму. Будинки двоповерхові, групуються біля двох майданчиків, одна частина, розташована вище, використовувалася для житла, інша, мала господарське призначення, між собою вони розділені мурами.
          Пример изображенияОсобливо цікава фронтова сторона з двома вежами і брамою. Перед брамою колись був підйомний міст (нині він постійний, з бетону), перекинутий через глибокий і досить широкий яр.
            Незважаючи на численні перебудови, ще залишилися ознаки давніх архітектурних оздоб. Господарська частина замку мала браму з окремим під’їздом із західної сторони по схилу горба.  Тут було чотири приміщення, що в основному використовувалися як стайні.
            У 1648 році село Свірж спалили татари. У 1672 році замок захопили турки. Однак в 1675 році він уже успішно витримав  татарську облогу і захистив гарнізон Поморянського замку, який заховався тут, залишивши потаємним ходом свій у Поморянах.
          З другої половини ХУІІІ ст. аж до скасування панщини 1848 р. Більша частина землі належала польському дідичу і римо-католицькій парафії.
          Після польсько – української  війни (1918 – 1919 рр.) повернувся до Свіржського замку пан Роберт Ля Мезон. Він мав 1564 морги землі, 47 коней, 71 корову. Ще  у 1921 році двірської челяді було 47 чоловік, не рахуючи людей, які працювали на полях, у лісі і млинах. У 1930 році побудував цегельню, крім цього у селі працювали дві теслі, колодій, 3 кравці, муляр, 4 різники, 3 столяри, 2 шевці. Тоді в селі було 483 господарства і 2593 мешканці.   

Табір відпочинку „Дружба”  

       Пример изображенияОздоровчий табір „Дружба”  знаходиться  в мальовничій  околиці села Свірж, Перемишлянського району, в сосновому лісі. Територія огороджена, вздовж головної алеї розміщені 8 дво – поверхових будинків для відпочинку, по 4 кімнати в кожному. В адміністративному будинку дитячого табору також розміщено спортзал, їдальня, медпункт. На території облаштовано спортивний майданчик для футболу, баскетболу.
Працює табір тільки у літній період, відсутня система опалення.
             Табір відпочинку „Дружба”  належить обласному  комітету профспілки працівників АПК, відомча приналежність.
          В таборі щорічно відпочиває 900 дітей віком від 8 до 17 років.

Пример изображения


Директор табору: Роман Іванович Гавришкевич.

 

База відпочинку   „Узлісся”

            БПример изображенияаза відпочинку „Узлісся”, с. Стрілки ( хутір Ріпища ), що знаходиться за 30 км від Львова в мальовничій лісово-озерній смузі,  Пример изображения    роПример изображениязташований на відстані 2км. від дороги  Перемишляни – Бібрка, заїзд у доброму стані. База відпочинку „Узлісся зараз це 3-х зірковий готель європейського рівня, пропонує своїм клієнтам комфортне проживання у двомісних номерах та номерах класу „люкс”. Якісне та збалансоване харчування задовольнить найвишуканішого гурмана, а спілкування в затишному барі завжди буде приємним і цікавим. Є конференц-зали, що обладнані всіма необхідними засобами, забезпечують можливість проведення семінарів, конференцій, Пример изображениятренінгів та ділових зустрічей. До послуг відвідувачів, що завітають  з усією родиною, є дитяча кімната. База облаштована для відпочинку і бізнес зустрічей, огороджена довкола муром.  Улітку на піщаному пляжі  відвідувачі можуть засмагати, а на чистому озері  площею 7 га, влаштовувати захоплюючі прогулянки на човнах чи насолодитися риболовлею. Люди, які звикли щодня підтримувати свою спортивну форму, мають  можливість позайматися в тренажерному залі, вдосконалити навики гри з настільного та  великого тенісу. Футболу. Волейболу та більярду. Відвідувачам пропонуються велосипедні та кінні прогулянки, катання на роликах та скейтах. Для тих. Хто хоче розслабитись чекає справжня російська баня площею 308 м.кв, що знаходиться на острові посеред озера.

Автор Роксолана.

Портал ОПІЛЛЯ www.opillja.net

Переглядів: 9079 | Додав: Masyn | Рейтинг: 4.0/14 |
Всього коментарів: 1
0  
1 КІКІ   (16.08.2010 17:04) [Матеріал]
хочу поїхати
давайте номер власника!!! mobile mobile mobile mobile mobile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Реклама


Друзі сайту
bibrka-city.narod.ru
http://my-bibrka.at.ua
mro.at.ua Перемишлянський футбол
Наше опитування
Яка дискотека краща ?
Всього відповідей: 897
Погода
Погода в Перемишлянах
Ключові слова
інтернет сторінка міста Перемишляни, gthtvbikzyb, gthtvbikzyb cthdsc, gthtvbikzyb cthdscybq wtynh,сайт перемишляни ком, peremushlyanu.at.ua, peremushlyanu.com,сайт. Перемишляни, peremyshlyanu.com, peremyshliany.com,gthtvbikzyb htvjyn, кандидати в депутати, мер, рейтинг, вибори 2010, мер перемишлян, партії, рейтинги партій, рейтинги політиків, ntktajyb, rjvg.nthb, pfghfdrf, Web портал, форум міста Перемишляни, скачать карту з спутника, відпочинок за містом Перемишлянами новини міста Перемишлянів довідка, мер та день міста Перемишлянів, довідник розвиток адміністрація бюджет міста Перемишлянів стан та історія назви міста Перемишлянів детальна мапа походження назв міст координати міст фотографії українських міст Жителі, населення міста Перемишлянів визначні місця у місті Перемишлянах, керувати та управляти містом Перемишлянами, знайти людину у місті Перемишлянах, пошук людини міста Перемишлянів, правда та достовірна інформація про місто Перемишляни топографічна місцевість міста Перемишлянів, перегляд вулиць, будинків річок озер у місті Перемишлянах. місту Перемишлянам - розвиток демократії, а владу людям. Атлас, карта, схема, Зозуля Олександр Зіновійович, 1.Марків Володимир Степанович - Партія Зелених України, Перемишляни, Peremyshliany, Перемишлянщина, в Перемишлянах, Перемишлянський район, новини, статті, фотогалерея, історичні пам’ятки, перші згадки, сьогодення, оголошення, Святоуспенська Унівська Лавра, замок в Свіржі, документи, газета Перемишлянський край, Нова доба, відпочинок, життя, Peremyshliany, Peremyslany, Peremyshlany, Przemyshlany, Przemysliany, PRZEMYSLANY, Przemyslani, Przemyslani, Przemislany, Peremyschlany, 2.Науменко Ірина Володимирівна - Всеукраїнське об`єднання « Батьківщина», 3.Боднар Володимир Михайлович - Партія промисловців та підприємців України, 4.Мартиняк Тетяна Василівна - Політична партія «Наша Україна» , Мельник Богдан Володимирович - Конгрес Українських Націоналістів ,Турківський Олег Михайлович - Політична партія «Наша Україна», 7.Щерба Степанія Євгенівна - Партія Зелених України, 8.Петрів Богдан Васильович - Політична партія «Наша Україна», 9.Дух Людмила Володимирівна - Всеукраїнське об`єднання « Батьківщина», 10.Вішован Владислав Васильович - Конгрес Українських Націоналістів, 11. Раб Олександра Василівна - Всеукраїнське об`єднання « Батьківщина», 12. Кукуй Роман Юрійович - Народний Рух України, 13.Захарчук Андрій Степанович - Партія Зелених України, 14. Горох Микола Григорович - Партія Зелених України, 15. Осташевський Володимир Миколайович - Партія Зелених України, 16. Бурбан Степан Богданович - Конгрес Українських Націоналістів, 17. Васильків Андрій Володимирович - Партія Фронт змін, 18. Гіщинський Микола Любомирович - Партія Фронт змін, 19. Гой Ірина Мирославівна - Всеукраїнське об`єднання «Свобода», 20. Горинецький Юрій Олегович - Партія Фронт змін, 21. Кравчук Богдан Євгенович - Всеукраїнське об`єднання «Свобода», 22. Мартиняк Ігор Васильович - Всеукраїнське об`єднання « Батьківщина», 23. Миць Зіновій Михайлович - Всеукраїнське об`єднання « Батьківщина», 24. Оленчин Ігор Миколайович - Партія Зелених України, 25. Олійник Мирослав Володимирович - Всеукраїнське об`єднання «Свобода», 26. Пелех Андрій Михайлович - Всеукраїнське об`єднання «Свобода», 27. Репета Роман Петрович - Політична партія «Наша Україна», 28. Тивонюк Андрій Володимирович - Конгрес Українських Націоналістів.29. Федоренко Іван Михайлович - Партія Зелених України ,30. Хмиз Ігор Григорович - Політична партія «Наша Україна», місцерозташування об'єктів у місті Перемишлянах. Громадяни, меценати, підприємці, основателі, чиновники, керівники, начальники, що управляють містом Перемишлянами. Знайти земельні участки, землевпорядні органи міста Перемишлянів. Озеленення та лісонасадження у місті Перемишлянах, хороші дороги, транспортні розв'язки, шляхосполучення - подарунок місту Перемишлянам, всім його жителям (пасажирам). Перегляд детальної карти міста Перемишлянів. Архітектурні пам'ятки, визначні місця, фото у місті Перемишлянах. Хто є хто, хто керує містом Перемишлянами. Заклади освіти, охорони здоров'я, правоохоронні органи, авторитетні люди у місті Перемишлянах. Діти, молодь, підростаюче покоління дає місту Перемишлянам надію на розвиток індустрії підвищення рейтингу міста Перемишлянів через досконалу систему освіти, вчителів, педагогів, істориків, краєзнавців міста Перемишлянів. Місцеве самоврядування, органи місцевої влади,Іванівка, (Перемишлянський, район), Бібрка, Бібрська міська рада, бібрський сайт Біле, (Перемишлянський, район), Білка, (Перемишлянський, район), Бачів, Благодатівка, (Перемишлянський, район), Болотня, (Перемишлянський, район), Борщів, (Перемишлянський, район), Брикун, Брюховичі, (Перемишлянський, район), Вільховець, (Перемишлянський, район), Вілявче, Великі, Глібовичі, Виписки, Вишнівчик, (Перемишлянський, район), Вовків, (Перемишлянський, район), Волове, Волощина, (Перемишлянський, район), Ганачівка, Глібовичі, Гончарів, (Перемишлянський, район), Грабник, (Перемишлянський, район), Гуральня, (Перемишлянський, район), Добряничі, Дунаїв, (Перемишлянський, район), Дусанів, Задубина, Заставки-Яблунів, Затемне, Камінна, Кимир, Копань, (Перемишлянський, район), Кореличі, (Перемишлянський, район), Коросне, Костенів, Кузубатиця, Курний, Кучерівка, (Перемишлянський, район), Лагодів, (Перемишлянський, район), Ладанці, Лани, (Перемишлянський, район), Липівці, Лоні, Лонівка, Лопушна, (Перемишлянський, район), Любешка, Малі, Ланки, Малий, Полюхів, Мерещів, Ясева, Мостище, (Перемишлянський, район), Неділиська, Новосілки, (Перемишлянський, район), Новосілка, Осталовичі, Під'ярків, Підвисоке, (Перемишлянський, район), Підгородище, Підмонастир, Підсмереки, Перемишляни, Плиників, Плетеничі, Плоска, (Перемишлянський, район), Пнятин, Подусів, Подусільна, Прибинь, (Перемишлянський, район), Рівна, Розсохи, (Перемишлянський, район), Романів, (Перемишлянський, район), Рубче, (Перемишлянський, район), Серники, (село), Свірж, (Перемишлянський, район), Селиська, Сивороги, (Перемишлянський, район), Смереківка, Станимир, Стоки, Стрілки, (Перемишлянський, район), Суходіл, (Перемишлянський, район), Тернівка, (Перемишлянський, район), Тучне, (Перемишлянський, район), Унів, Утіховичі, Ушковичі, Хомина, Чемеринці, Чуперносів, Шпильчина, Перемишлянська районна рада, Голова районної ради, Андрусишин Роман Богданович, Бабій Анастасія Володимирівна, Бойчук Андрій Богданович, Борщ Наталія Григорівна, Брошко Роман Богданович, Бучок Петро Степанович, Винницький Василь Миколайович, Височанський Володимир Михайлович, Галайко Петро Іванович, Герчаківський Іван Михайлович, Гловацький Іван Львович, Горинецька Галина Євгенівна, Горлатий Остап Миколайович, Гупало Семен Миколайович, Демкович Ярослав Іванович, Денейчук В’ячеслав Панасович, Дяків Ігор Володимирович, Заневич Богдан Романович, Іванчук Михайло Михайлович, Кіндрат Тарас Ярославович, Кобрин Ольга Романівна, Козак Богдан Михайлович, Козак Василь Степанович, Костів Ігор Володимирович, Краєвський Богдан Йосипович, Краєвський Орест Йосипович, Краєвський Петро Йосипович, Кроншталь Роман Богданович, Крупка Михайло Іванович, Куніцька Галина Ігорівна, Курдина Володимир Михайлович, Лівий Богдан Васильович, Лоїк Анатолій Васильович, Ляска Данило Кирилович, Манюк Катерина Несторівна, Мартиняк Борис Павлович, Мартиняк Тарас Васильович, Махніцький Вадим Олегович, Мацишин Григорій Михайлович, Музичка Василь Орестович, Музичка Микола Орестович, Онищак Ігор Михайлович, Пасічник Любомир Євстахійович, Сорока Іван Пилипович, Сус Уляна Йосипівна, Сухоцький Богдан Зіновійович, Тимків Андрій Романович, Фурдичко Любомир Орестович, Ходико Володимир Іванович, Чайковський Степан Петрович, Чемеринський Володимир Олексійович, Шалапський Іван Ярославович, Шарван Микола Миколайович, Шах Тарас Ярославович, Шевців Богдан Васильович, Яворський Микола Євстахович, Якименко Галина Михайлівна, Яцейко Дмитро Романович, культурне життя у місті Перемишлянах: бари, дискотеки, нічні клуби, кінотеатри, казино, театри, гральні заклади та комп'ютерні клуби міста Перемишлянів. Діти у дитячих садках, школи, вузи, навчальні заклади, технікуми, інститути, університети у місті Перемишлянах. Міліція, лікарня, народна служба порятунку міста Перемишлянів стоять на варті порятунку життя, здоров'я громадян та їх майна. Колективні с/г підприємства, місцеві фермери, агрофірми дають с/г продукцію, забезпечують продовольством усіх жителів міста Перемишлянів. Мешканці населеного пункту міста Перемишлянів створюють всі умови для розвитку індустрії, туристичної галузі у місті Перемишлянах. Бізнес та влада дають розвиток економіки, підприємництва. Виробництво продукції, реалізація товарів, надання якісних послу дає всесвітнє визнання відомих людей, його жителів. Дати високу зарплату, підвищити рівень життя мешканців міста Перемишлянів. Достойна робота і гідна оплата праці у місті Перемишлянах. Авто транспорт місто Перемишляни - центр доріг, маршрути автовокзали на карті міста Перемишлянів. Ліси, шляхопроводи району. Будинки, дома та квартири, хати, поселення міста Перемишлянів: житла та офісні приміщення, освітлення та озеленення вулиць, будівель у місті Перемишлянах. Спортивні майданчики та стадіони - місця для заняття спортом, меморіальні зведення, пам'ятники, культові споруди дають місту Перемишлянам незабутню історію життя предків майбутнім нащадкам. Фото природи, історичних пам'яток, новини ЗМІ, церковне життя віруючих та прихожан до храмів, церков, соборів міста Перемишлянів зміцнюють віру жителів у краще життя. Місця відпочинку, охорони здоров'я, ресторани та кав'ярні, піцерії та закусочні, шинки і ганделики, готелі міста Перемишлянів. Економіка краю, культурне життя
Безкоштовний хостинг uCoz
Rambler's Top100 счетчик бесплатно МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
PEREMUSHLYANU.AT.UA © 2022